NINCS MÁÁÁSIK!
130 éves a Fővárosi Nagycirkusz
A Fővárosi Nagycirkusz 1889-es megnyitása óta pontosan 130 év telt el. Ezidő alatt a ligeti porond számos változáson ment át: volt állatkerti látványosság, 1908-ban nyolcvan méterrel arrébb költöztették, számtalanszor felújították, a háborúk idején menekültszállónak és katonai istállónak használták, bombatalálatok érték, államosították… Végül lebontották, és 1971-ben új, modern épületet emeltek a helyén. Sok bérlőt és igazgatót látott, sok történelmi korszakot megélt, ám mindig ugyanaz maradt: a városligeti közkedvelt szórakoztató intézménye, Magyarország és Közép-Európa egyetlen ma is álló kőcirkusza. KIÁLLÍTÁSUNKRÓL BŐVEBBEN…
A Fővárosi Nagycirkusz jubileumi kiállítása nem jöhetett volna létre az Önök részvétele és együttműködése, személyes felajánlásai, emléktárgyai és történetei nélkül. Köszönjük! FOLYAMATOS FELHÍVÁSUNKRÓL BŐVEBBEN…
A kiállítás egy éven át tartó folyamatos nyitva tartása alatt változatos programokat szervezünk egyéni és csoportos látogatóink, előadásaink nézői és előadásainktól független közönségünk, szakemberek és érdeklődők valamennyi korosztálya számára. PROGRAMJAINKRÓL BŐVEBBEN…
A kiállítás folyamatosan nyitva és látogatható a cirkuszi előadások idejében: az előadás kezdési időpontja előtt egy órával kezdődően az előadás végét követő egy óráig.
2019. június 27. – 2020. június 26.
A kiállítás megtekintése egyéni és csoportos látogatók számára egyaránt ingyenes.
Egyéni látogatók a cirkuszi előadások idejéhez kapcsolódóan, előzetes bejelentkezés nélkül tekinthetik meg a kiállítást.
Szervezett csoportok számára előzetes bejelentkezés visszaigazolása után, előadásoktól független időpontokban is biztosítjuk a kiállítás megtekintését, a tárlatvezetést és a cirkuszpedagógiai programot.
Előzetes bejelentkezés minimum 12 fős csoportok számára: legalább egy héttel korábban, személyesen a cirkuszi pénztárban, vagy a 130@maciva.hu e-mail címen.
Köszönet a tárgyakat és történeteket a kiállítás rendelkezésére bocsátó artistaművészeknek:
Axt Lászlóné Eötvös Ibolya, Balog Ibolya “Zozo mama”, Bártfai Judit, Csürke Tibor, Donnert Károly, Donnert Márta, Gál József (Gálné Kovács Dorottya), Graeser József “Dodi”, Graeser Józsefné “Betti”, Jedlicska János, Kovács László “Kowy”, Kristóf Krisztián, Murainé Szakáts Ildikó, Muszkás László (Muszkás Melinda), Négyesi Kovács Katalin, Pakucza József, Petruska Váradi “Weisz” Diana, Id. Richter József, Ifj. Richter József, Schneller László “Perinyó”, Veress Zsanett, Zboray Éva, Zsilák György “Fudi”
Köszönet a tárgyakat és történeteket a kiállítás rendelkezésére bocsátó magánszemélyeknek:
Bálint Miklós, Dömötör János, Görbe Éva, Karácsony Károly, Kosztrub Lajos, Mátrai Ilona, Ócsai András János, Pabar István, Sajner Zita, Sinkó Andrea, Szekáry Zsuzsanna, Szonday Szandra
Köszönet az archív filmeket és fényképeket a kiállítás rendelkezésére bocsátó intézményeknek:
Baross Imre Artistaképző Szakközépiskola és Szakiskola
Budapesti Történeti Múzeum Kiscelli Múzeum
Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár Budapest Gyűjtemény
Magyar Kereskedelmi és Vendéglátóipari Múzeum
Magyar Nemzeti Filmalap Közhasznú Nonprofit Zrt.
Magyar Nemzeti Múzeum Történeti Fényképtár
Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap
Petőfi Irodalmi Múzeum Országos Színháztörténeti Múzeum és Intézet
Recirquel Társulat by Bence Vági
[widgetkit id=”139″]