Magyar Örökség Díjjal tüntették ki a Beregszászi Magyar Drámai Színház Társulatát – A Fővárosi Nagycirkusz humanitárius segítséget nyújt a teátrumnak

Magyar Örökség Díjban részesült a Beregszászi Magyar Drámai Színház nemzetszolgálata. A társulat nevében a díjat december 16-án Budapesten, a Ráday Ház dísztermében tartott ünnepségen Sin Edina megbízott igazgató vette át Vidnyányszky Attila főrendező jelenlétében.

 

A teátrum vezetője, Sin Edina átveszi a díjat (forrás: reformatus.hu, fotó:: Sebestyén László )

A Beregszászi Magyar Drámai Színház mellett Magyar Örökség díjban részesült a Magyar Nemzeti Levéltár, a Református Szárszói Konferencia szellemi hagyománya, L. Kecskés András és együttesének művészete, a Magyar Kardvívó Iskola hagyománya, a Kassai Kazinczy Napok, illetve Kató Béla erdélyi magyarságért és a református egyházért végzett szolgálata.

A Kárpátalján működő Beregszászi Magyar Drámai Színház december 16-án vehette át a kitüntetést Budapesten. A rangos szakmai bizottság a három évtizede tartó nemzetszolgálata miatt díjazta a Beregszászi Magyar Drámai Színház Társulatot, amely több tízezer ember kulturális és művészeti neveléséhez járult hozzá, nemcsak az anyaországban, de a határon túl is.

A Fővárosi Nagycirkusz az elmúlt hónapok során különös figyelemmel kísérte a határon túli intézmény sorsát. 2022 óta a Nemzeti Cirkuszművészeti Központ humanitárius segítséget nyújt a kárpátaljai teátrumnak, többek között szállással támogatva a háború elől menekülőket, köztük a beregszászi művészeket is. A kárpátaljai társulat tagjai családjaikkal együtt meghívást kaptak a Fővárosi Nagycirkusz „Csodaláda” című előadására is. A varázslatos téli produkciót 2023. december 16-án, szombaton, 17-en tekinthették meg a páholyból.

Fekete Péter, a Fővárosi Nagycirkusz főigazgatója a 30 éves jubileum alkalmából megfogalmazott gratulációjában kiemelte: „A Beregszászi Magyar Drámai Színház a határon túli magyarságnak erőt és hitet adott az anyanyelv megőrzéséhez, a hagyományok átörökítéséhez és a nemzeti tudat megtartásához. A színház ezáltal vált az egyetemes színházművészet részévé, és fontos része lett a kárpátaljai kulturális életnek.”