Elindult a Lázár Ervin Program a Fővárosi Nagycirkuszban
A Fővárosi Nagycirkusz számára mindig kiemelten fontos volt az esélyegyenlőség megteremtése, ezért három évvel ezelőtt a világon elsőként vezette be és dolgozta ki vak-és gyengénlátó társaink számára az audionarrált előadásokat. A cirkuszművészetben sohasem számított a faji,- nemi, vagy vallási hovatartozás, mert ez a művészeti ág az emberi akarattal létrehozható csoda művészete.
A Fővárosi Nagycirkusz már a Lázár Ervin Program tesztelésében is részt vett, amely egy egyedülálló lehetőség a kulturális esélyegyenlőség megteremtésére, mert az általános iskolai diákok lakóhelytől és szociális helyzettől függetlenül, életre szóló, komplett kulturális élményekkel gazdagodnak. Az ingyenes utazásnak és kulturális élménynek köszönhetően az esetleg halmozottan hátrányos helyzetű és roma származású fiatalok is részesülnek előadó-művészeti élményben. Sokan a programnak köszönhetően járnak először a fővárosban és válnak a művészetet értő, befogadni képes és gondolkodó fiatalokká.
A Lázár Ervin Program keretében a Fővárosi Nagycirkuszba érkező diákok megtekintették a Hófödte Álom – Ősi cirkuszi mese című előadást, a pedagógusaik pedig egy az előadó-művészeti intézmény munkatársai által kidolgozott, a tanulók életkori sajátosságaihoz igazodó, rendhagyó humán tanórához készített munkafüzetet és tanári segédletet kaptak. Ez a pedagógiai segédanyag döntően a humántudományok tananyagába illeszthető ajánlásokat és feladatokat tartalmaz, amely segíti az előadást követő tanórai feldolgozást.
A Lázár Ervin Program folytatódik a Fővárosi Nagycirkuszban, hetente körülbelül 7.800, májusig 98.000 gyermeket és tanáraikat várják sok szeretettel a nemzeti előadó-művészeti-intézmény munkatársai.