Kollégánk, Sándor András Miniszteri Elismerő Oklevelet vehetett át
2025. január 23-án, ma délelőtt került sor a Kulturális és Innovációs Minisztériumban a Miniszteri Elismerő Oklevelek adományozására a Magyar Kultúra Napja alkalmából. Mások mellett Sándor András, a Fővárosi Nagycirkusz oktatási programvezetője vehette át a szakmai elismerést, amelyhez ezúton is szívből gratulálunk!
A Magyar Kultúra Napja tiszteletére rendezett ünnepségen magas színvonalú munkája elismeréseként Hankó Balázs kultúráért és innovációért felelős miniszter Miniszteri Elismerő Oklevelet adományozott Sándor Andrásnak, a Fővárosi Nagycirkusz oktatási programvezetőjének.
A Nemzeti Cirkuszművészeti Központ 2016-ban indította el nagyszabású és dinamikus cirkuszpedagógiai fejlesztését. Ehhez a programhoz csatlakozott Sándor András, aki történelem szakos pedagógus végzettséggel, vérbeli tanári vénával rendelkezve, nagy lelkesedéssel kezdte el munkáját, azzal a szándékkal, hogy kialakítsa és megszervezze a Fővárosi Nagycirkusz cirkusz oktatási-pedagógiai programjait.
Az általa szervezett Rendhagyó tanórák – amelyek célja, hogy a cirkuszművészet segítségével meghatározó tanulási élményt nyújtsunk a diákoknak – szakszerű, körültekintő és odaadó munkájának eredményeként rövid időn belül népszerűek lettek az általános iskolások körében. Ezek az interaktív cirkuszi tanórák és kreatív feladatlapok különböző tantárgyakhoz – például fizikához, matematikához vagy irodalomhoz – kapcsolódnak, és a cirkuszi előadások elemeit felhasználva segítik az iskolai tananyag mélyebb megértését, gyakorlati megtapasztalását, életszerű és tágabb összefüggések felfedezését.
Sándor András a cirkuszművészet hagyományainak ápolása és történetének oktatása mellett kiemelt figyelmet fordít annak alternatív ismeretterjesztési és oktatási eszközként való alkalmazására. Nevéhez fűződik a Tanulj Cirkuszt! program megvalósítása, amely újszerű módon ötvözi a cirkuszművészetet a pedagógia gyakorlatias eszköztárával. A program célja, hogy a fiatalok a cirkuszi technikák elsajátításán keresztül fejlesszék készségeiket, mint például a koncentráció, a mozgáskoordináció, az önbizalom, valamint a csapatmunka képessége. A készségfejlesztő foglalkozások az artista technikák elsajátításán túl tehát pedagógiai eredményekkel is járnak: a résztvevők közösségi kapcsolatai és együttműködési készségei is jelentősen fejlődnek, amelyhez András következetessége és példamutatása jelentősen hozzájárul. András vezetésével a program országos sikert aratott, vele és animátor munkatársaival a legkisebb településeken is lehet találkozni.
Korszerű pedagógiai megközelítésével, közérthető és szenvedélyes előadásaival nagy mértékben hozzájárult ahhoz, hogy a Fővárosi Nagycirkusz Cirkuszkommandó programja a középiskolások körében is népszerű legyen.
Ez az egyedülálló és színes pedagógiai kezdeményezés a társadalmi felelősségvállalás és széles körű elfogadás és befogadás jegyében valósult meg, célja pedig, hogy a cirkuszművészet segítségével ösztönözze a minél sokoldalúbb ismeretszerzést, a gyakorlatban alkalmazható tudás- és közösségépítést. Sándor András elkötelezett hozzáállásával, alapos és fegyelmezett munkájával hozzájárult ahhoz, hogy a cirkuszpedagógiai programok a szórakoztatás mellett tanítsák és fejlesszék is a diákokat, miközben hidat képeznek a múlt értékei és a jövő lehetőségei között.
A Fővárosi Nagycirkusz társulata szívből gratulál Sándor Andrásnak!
Recommended Posts
ELINDULT A CIRKUSZFESZTIVÁL MONTE-CARLÓBAN
2025.01.18.