Artistaművészek az argentin nagykövetségen
A rangos esemény előkészítéseképpen a Fővárosi Nagycirkusz megkereste azoknak az országoknak a nagykövetségeit, ahonnan vendégművészek érkeznek a cirkuszfesztiválra, ezzel is hangsúlyozva annak fontosságát, hogy a cirkuszművészetnek helye van a legnagyobb hagyománnyal rendelkező művészeti ágak palettáján, illetve a szórakoztatás mellett szerepe van a gondolkodás alakításában, korunk pedagógiai eszköztárának szélesítésében is.
A Fővárosi Nagycirkusz képviselőit elsőként Maximiliano Gregorio Cernadas argentin nagykövet látta vendégül a rezidenciáján. Az esten a Csodagömb – Cirkuszi Nagykarácsony című műsor szereplői, Agustín Viglione argentin cirkuszművész buborékszámával, Halasi Márk pedig karikaszámával ejtették ámulatba a közönséget, illetve Dudás Zsolt zsonglőr.
A rendezvényen a cirkusz zeneszerző-karmestere, Szakál László vezetésével és kedvese, Szakál-Plósz Titanilla énekesnő közreműködésével elhangzottak Johann Sebastian Bach darabjai mellett az argentin Ángel Villoldo és a tangóival világhírnevet szerzett Astor Piazzolla művei is.
Az eseményen egy kis kiállítás formájában bemutatásra került a múlt század egyik legnagyobb cirkuszosának, Czeisler „Tihany” Ferencnek az élete is. A száz esztendős korában, tavaly elhunyt Mr. Tihany több szálon is kötödött a latin-amerikai kontinenshez: 13 éves korában Uruguay-ba szökött, ahol Blacamán, a világhíres bűvész segédje lett – róla írta Gabriel García Marquez az 1968-as Blacamán, el bueno vendedor de milagros című művét –, majd néhány évtizeddel később, a múlt század ötvenes éveiben Brazíliába utazott, és egy Sao Paolotól nem messze fekvő városkában, Jacareíben megalapította legendás cirkuszát, a négyezer férőhelyes Tihany Cirkuszt.
A program részeként Maximiliano Gregorio Cernadas argentin nagykövet rezidenciája előtt egy estére a cirkuszművészek felállíthatták a modern cirkusz 250. éve előtt tisztelgő hatalmas lószobrot.