Kiállításmegnyitóval egybekötött premier előadást tartottak a Fővárosi Nagycirkuszban

Nagy sikerrel debütált április 5-én a Fővárosi Nagycirkusz új, A sztyeppe illata című összművészeti előadása. A teltházas premiert egy az előadáshoz kapcsolódó, etnográfiai fotókiállítás megnyitója előzte meg.

A Fővárosi Nagycirkusz vezető kulturális intézményként egyik fontos feladatának tartja, hogy hidat képezzen a magyarok és más népek kultúrája között. A cirkusz- és a társművészetek sokszínű eszköztárát felvonultatva ismét egy izgalmas kalandra invitálja a közönséget, amelyben a közép-ázsiai népek gazdag kulturális örökségét mutatja be magyar kapcsolódásokat keresve látványos díszletekkel, kosztümökkel, autentikus zenével és lenyűgöző artista produkciókkal. A vadregényes keleti sztyeppék mondákkal és gazdag történelmi hagyományokkal átitatott, egzotikus világába kalauzol a Fővárosi Nagycirkusz új, április 5-től látható A sztyeppe illata című műsora. Türkmén, üzbég, azeri, kazah, mongol, magyar és ukrán artistaművészek elevenítik fel kulturális gyökereiket a cirkuszművészet segítségével.

A Monte-carlói Nemzetközi Cirkuszfesztivál Arany Bohóc-díjas artistái, a Sky Angels produkcióját felállva tapsolva köszönte meg a közönség
Fotó: Urbán Ádám

Fekete Péter rendező, ismét porondra hívja az immár több mint egy éve a háború elől hozzánk menekült, nálunk vendégeskedő ukrán artistaképzős fiatalokat.

Vágtázó paripák, ostor és íj, kemény férfiasság és hajlékony nőiesség, csapatmunka és egyéni csúcsteljesítmények jellemzik a Fővárosi Nagycirkusz következő műsorát.

A sztyeppe illata című összművészeti előadás egy kulturális utazásra viszi a közönséget
Fotó: Urbán Ádám

 

Etnográfiai fotókiállítás a Fővárosi Nagycirkusz előtt

A sztyeppe illata című előadáshoz kapcsolódóan, a Fővárosi Nagycirkusz előtti téren felállított nemezsátorban április 5-én, Sántha István szociálantropológus 1989 óta folytatott szibériai, valamint közép- és belső-ázsiai terepkutatásai során készített felvételekből nyílt kiállítás. A tárlat hetven fotográfián keresztül ad betekintést a füvespusztán élő nomádok mai szokásaiba, szertartási gyakorlataiba, mindennapjaiba. A kiállítás az előadásnapokon délelőtt tíz és este hét óra között tekinthető meg.

Az izgalmas etnográfiai kiállítás jelentős érdeklődés mellett nyílt meg
Fotó: Urbán Ádám

Autentikus közép-ázsiai népzene a Fővárosi Nagycirkuszban

A sztyeppe illata című előadásban és a Fővárosi Nagycirkusz előtti téren is hallható különleges zene hagyományos közép-ázsiai népzenei forrásokból merít. Agócs Gergely népzenekutató, a Hagyományok Háza főtanácsadója bocsátotta a cirkusz rendelkezésére gazdag kutatási anyagának legfrissebb: üzbegisztáni karakalpak és kazah népzenei gyűjtéseit.

Jegyek az előadásra ide kattintva válthatók.

 

További híreink