Rómeó és Júlia premier előtti sajtótájékoztató
A sajtótájékoztatón számtalan témát érintettünk, ezek egyike a tavalyi, 2016-os év sikeres gazdasági eredményei voltak. Tavaly a 368 előadásra nem kevesebb, mint 368.000 néző látogatott el. Emellett beszéltünk az őszi előadásainkról, így a most bemutatásra kerülő Rómeó és Júliáról, az október 11. és 23. között bemutatásra kerülő Lúdas Matyi a cirkuszban műsorról, valamint a november 4-én induló karácsonyi előadásról, ami az előbbi két előadással szemben hagyományosabb cirkuszi műsor lesz.
Jövő év január 8. és 14. között kerül megtartásra a XII. Budapesti Nemzetközi Cirkuszfesztivál, amit egy nemzetközi zsűri fog elbírálni, ami Eugene Chaplinből – a híres komikus, Charlie Chaplin fiából -, magyar cirkuszigazgatókból valamint a European Circus Association vezető tisztségviselőiből fog összeállni.
Szó volt emellett a jövő nyáron megrendezésre kerülő Vízi Cirkusz műsorunkról is, valamint a cirkuszpedagógiáról, amivel azt a feladatot tűztük ki, hogy a diákokat a cirkusz eszközeivel, szórakoztatva tanítsuk, egyszerre felejthetetlen élményt és tudást nyújtva a számukra. Így a Fővárosi Nagycirkusz 2016 őszétől különleges, a cirkuszművészet eszközeire épülő tanórákra várja azokat az innovatív, kísérletező kedvű pedagógusokat és diákokat, akik nem megszokott körülmények között kívánják átadni, elsajátítani a tananyagot.
Valamennyi Rómeó és Júlia előadásunk után rendhagyó irodalomórát tartunk Magyarország legnevesebb Shakespeare-szakértői, egyetemi professzorok, színházi rendezők, dramaturgok közreműködésével. Ezzel szemben a Lúdas Matyi a cirkuszban előadásaink után interaktív, játékos rendhagyó órákat tartunk: rendhagyó biológiaóránkon a gyerekek megismerkedhetnek a háziállatokkal, s a felelős állattartásról is beszélgetünk. A nagyobbakat a Lúdas Matyi a cirkuszban után rendhagyó irodalom- és matematikaóra várja.