Rövid interjú Halasi Márkkal
Nagyszüleinek köszönhetően szeretett bele a cirkusz világába, akik először két évesen vitték el a Fővárosi Nagycirkuszba, ahol aztán visszajáró vendégek lettek, minden új műsort megnéztek. Nem volt kérdés, hogy családjából elsőként az artista pályát válassza. Tíz évesen felvételt nyert a Baross Imre Artistaképző Iskolába, ahol kilenc év múlva, 2004-ben művészdiplomát szerzett, szóló levegő számmal, tissue-val vizsgázott. Utána Európában dolgozott két évig. Először a Fővárosi Nagycirkuszban, majd a pesti Moulin Rouge-ban, különböző filmekben és televíziós produkcióban lépett fel, Angliában egy családi cirkusznál egy szezont töltött. 2006 nyarán a Cirque du Soleil, Varekai társulatához került, ahol nyolc és fél évig alakította Ikaroszt, a darab főszereplőjét. Bejárta az egész világot, Afrika kivételével minden kontinensen megfordult. 2014 decembere óta szabadúszóként dolgozik színházi projektekben, külföldi filmekben, külföldi cirkuszoknál és rendezvényeken.
Mi a szereped a Fővárosi Nagycirkusz Csodagömb-Cirkuszi Nagykarácsony című darabjában?
Két számmal lépek fel, a műsor első részében egy szóló hullahopp számmal, amiben ritmikus gimnasztikai, és zsonglőr elemeket is felhasználok. A szám végén hat karikát forgatok különböző testrészeimen. A műsor második részében egy angyal-szerű lény vagyok, a levegőben csinálok egy szóló karika számot, miközben a műsor énekesnője gyönyörűen énekel, így ez szinte duettnek is mondható.
Nagyszerű élmény számomra, hogy a Fővárosi Nagycirkuszban dolgozhatok, ahol utoljára 2004-ben léptem fel egy nyári műsorban. Rajta volt a bakancslistámon, hogy egy téli műsorban is benne legyek, mert hiányzott a Fővárosi Nagycirkusz. Ez egy történelmi helyszín, ahol a világ legjobb artistái fordultak meg. Nagy dolog egy magyar artistának, hogy Budapesten léphet fel. A cirkusznak kiváló a fénytechnikája, nagyon aranyos a társulat, és a dolgozók is, sok új barátra tettem szert, nyugodt és családias a légkör.
A szórakoztatás mellett, mi a darab mondanivalója, üzenete?
A szeretet, és az emberi kapcsolatok fontosságára hívja fel a figyelmet, és, hogy mindenkiben rejlik egy pici csoda. Nem nagy dolgokat kell kérni karácsonyra, hanem fontosabb egy érintés, hogy együtt legyen a család, szeressük és figyeljünk egymásra, valamint, hogy együtt nagy dolgokra vagyunk képesek.
Szekáry Zsuzsanna