Fekete Péter, a Nemzeti Cirkuszművészeti Központ főigazgatója képviselheti Magyarországot Pekingben, az I. Előadóművészeti Világkiállításon!

2024. augusztus 21-23. között rendezik meg Kínában az I. Pekingi Nemzetközi Előadóművészeti Világkiállítást (Beijing International Performing Arts Expo-t), amelyen a világ vezető előadóművészeti intézményei, produkciós cégei, színházai és művészeti ügynökségei mellett a Fővárosi Nagycirkusz is bemutatkozási lehetőséget kapott.

Az idén fennállásának 15.évfordulóját ünneplő „Beijing Perfoming Arts Group” (BPAG) az egész világra kiterjedő előadóművészeti együttműködések és csereprogramok további fejlesztése érdekében rendezi meg az I. Nemzetközi Előadóművészeti Világkiállítást (Beijing International Performing Arts Expo-t) a Pekingi Nemzeti Stadionban.

A világkiállítás a pekingi szervezők szándéka szerint meghatározó előadóművészeti esemény lesz, amelyen valamennyi kontinens vezető intézményeinek és művészeti fesztiváljainak delegáltjai bemutatkozhatnak, ezzel is erősítve a nemzetközi kapcsolatokat, új együttműködési lehetőségeket kialakítva egymással. Az eseményen résztvevők kiemelt figyelmet szentelnek a kínai, valamint a nemzetközi cirkuszi előadóművészetek jövőbeni fejlődési irányainak meghatározására.

A Quindao Troupe fellépése a Fővárosi Nagycirkuszban, 2014-ben

Az I. Pekingi Nemzetközi Előadóművészeti Világkiállítás a lehető legszélesebb körben invitálta meg a kontinensek előadóművészeti ágainak képviselőit. A gigantikus alapterületű helyszínen egyaránt bemutatkoznak a világ meghatározó és népszerű kulturális negyedei, szórakoztató parkjai, színházai, előadóművészeti produkciós cégei, azok vezető menedzserei, valamint a kínai és nemzetközi társulatok, előadóművészeti csoportok, főiskolák, egyetemek, modern előadóművészeti formák képviselői, a kínai állami és civil kulturális és idegenforgalmi szervezetei, valamint az előadóművészeti befektetésekkel és finanszírozással foglalkozó egyesületek. A világkiállítás mottója: „Összekapcsolódás, kölcsönös megbecsülés, integráció”, amelynek célja, hogy elősegítse az előadóművészeti erőforrások két irányú áramlását Kína és a nemzetközi művészeti-kulturális szféra között.

Hatalmas elismerést jelent a magyar cirkuszművészeti szakma számára, hogy az I. Pekingi Nemzetközi Előadóművészeti Világkiállításra a Fővárosi Nagycirkusz is meghívást és bemutatkozási lehetőséget kapott. Fekete Péter, a Nemzeti Cirkuszművészeti Központ főigazgatója prezentációjában elsősorban a világ öt legfontosabb cirkuszfesztiválja közt jegyzett Budapest Nemzetközi Cirkuszfesztivált, annak a világon egyedülálló innovációit, illetve a Nemzeti Cirkuszművészeti Központ elmúlt évtizedben nemzetközileg is számontartott oktatási- és audionarrációs programjait, valamint az intézmény tudományos és muzeológiai háttérmunkáit fogja bemutatni.