Sikert sikerre halmoznak a Baross Imre Artista- és Előadó-művészeti Akadémia növendékei
Fergeteges sikereket tudhatunk magunk mögött az elmúlt időszakban is. Két nagyon fontos felkérésnek tettünk eleget, megtisztelő, hogy a Baross Imre Artista- és Előadó-művészeti Akadémia artista növendékei részt vehettek ezeken a rendezvényeken.
Az egyik fellépésünk a Magyar Innovációs Szövetség által szervezett 33. Országos Tudományos és Innovációs Olimpia díjátadó ünnepségén való részvételünk volt.
A gálavacsorával egybekötött díjkiosztón mintegy 150 fő volt jelen, nem csak diákok, hanem kormányzati képviselők és más magas rangú protokoll vendégek , köztük a kormány által 2024.06.10-én kinevezett Dr. Hankó Balázs, kultúráért és innovációért felelős államtitkár.
A Baross Imre Artista- és Előadó-művészeti Akadémia növendékei fergeteges hangulatú “welcome” előadással várták a gálára érkező vendégeket, sokan csodálták meg erőképességüket és ügyességüket. Az ünnepélyes esten igazán káprázatos produkciókat láthattak a résztvevők, a zsonglőr lányok, a hulahopp, a handstand, a patt labda és a görkorcsolya duó műsorszámokat vastapssal jutalmazták a vendégek.
A másik nagyszabású és igencsak megtisztelő felkérésünk a József Attila színházban volt, ahol június 5-én tartották meg az “Együtt-Egymásért-Mindenkiért” elnevezésű jótékonysági gálaestet. A Színházi Dolgozók Szakszervezete által, a Segítsünk Alapítvány javára szervezett estén a tavalyi évhez hasonlóan, idén ismét honorárium nélkül vállalták szorult anyagi helyzetben lévő kollégáikért a fellépést a közreműködő, magas rangú állami kitüntetésekkel elismert művészek. Erre a nemes eseményre a „Diótörő Diadala” című előadásunkból kértek fel egy igazán egyedi produkciót.
Számos legendás és népszerű színész, köztük Császár Angela, Zöld Csaba, Esztergályos Cecília, Kállay Bori, Heller Tamás, Auksz Éva, Nemcsák Károly, Szendy Szilvi, Peller Károly, Szűcs Nelli, Sasvári Sándor, Voith Ági, Bodrogi Gyula, Kubik Anna, Zsadon Andrea, Szolnoki Tibor, Hegedűs D. Géza, Tarlós Ferenc, Mihályi Győző, Koltai Róbert, Eszenyi Enikő valamint Berkes János operaénekes, Darvas Ferenc zeneszerző, zongorista és a Magyar Állami Népiegyüttes társaságában lépett fel a BIAK két növendéke, Szeitl Molly és Czibere Zsolt duó létra számmal, kitörő sikerrel.
A létra produkció a „Diótörő Diadala című előadásból egy részlet, amelyet a Baross Imre Artista- és Előadó-művészeti Akadémia két artista növendéke adott elő. Szeitl Molly és Czibere Zsolt hosszú évek óta tanulják az egyensúly szakirány létra zsonglőr zsánerét kiváló szakmai tanáruktól, Félegyházi-Török Ferenctől.A „Diótörő Diadala” című előadásban Diótörő fegyverhordozóit alakítják, akik védelmezik Diótörő varázsvilágát és a benne lakó hősöket is. A gálaesten a júniusban tartandó szakvizsgára elkészült produkciót láthatta a közönség. A „Diótörő Diadala” zeneszerzője Romhányi Áron, rendezőtanára: Kovács Gábor Dénes. A cirkuszművészet Magyarországon megkérdőjelezhetetlenül jelen van az előadóművészetek között! Sokkal több mint show business! – közölte az előadást követően Fekete Péter, a Fővárosi Nagycirkusz főigazgatója.
A magyar cirkuszművészet és a magyar cirkuszművészeti oktatás megújításának és fejlesztésének szándékával a Baross Imre Artista- és Előadó-művészeti Akadémia minden évben egy műfajteremtő, a gyermek és ifjúsági közönség kulturális tájékozódását célzó összművészeti produkció megvalósítására vállalkozik. 75 esztendős múltra visszatekintő Akadémiánk olyan cirkuszművészeti produkció megteremtésére törekszik, amely ötvözi a klasszikus cirkuszművészet formanyelvét a mai társművészetek ötvözésével, valamint egész Európában egyedülálló és professzionális képzést biztosít.
Recommended Posts
ELINDULT A CIRKUSZFESZTIVÁL MONTE-CARLÓBAN
2025.01.18.