Hatalmas sikerrel debütált a Fővárosi Nagycirkusz „Karácsonyi Csodashow – Magic Around Christmas” című előadása
Az idei ősz és tél legcsodálatosabb előadásának bemutatóját láthatta a közönség ma este. A Fővárosi Nagycirkusz „Karácsonyi Csodashow – Magic Around Christmas” című műsorunkat Vincze Tünde Hortobágyi Károly-díjas, nívódíjas artistaművész, a Magyar Légtornász Egyesület alapítója, légtorna tanár rendezte. A produkciókat vastapssal jutalmazta a közönség. A karácsonyfa alatt rejlő csodák a téli mesevilág hőseiként első alkalommal keltek életre és látványos cirkuszi produkciókkal ejtették ámulatba a nézőket.
Fekete Péter, a Fővárosi Nagycirkusz főigazgatója az előadás bemutatóján elmondta: rendkívüli öröm, hogy hét év elteltével ismét egy fantasztikus produkciót láthat a közönség Vincze Tünde rendezésében.Az előadásban magyar, olasz és kínai artisták lépnek a porondra: megismerkedhetünk a legjobb magyar gyorsöltöző házaspárral, egy ifjú mágussal, egy világsztár hasbeszélővel, egy hófödte pusztákra elrepítő kutyás attrakcióval és két kínai csoport Európában még sosem látott produkciójával. A humorral, szépséggel és varázslattal fűszerezett előadásnak a premieren egy meglepetés vendége is volt: Kapitány Olívia, a Cirque de Soleil „OVO” című előadásának állandó fellépője egy speciális engedéllyel egy alkalommal a magyar közönség előtt is újra felléphetett.
A Karácsonyi Csodashow – Magic Around Christmas fantasztikus produkciókat vonultat fel. Az olasz Jennifer Saabel két lenyűgöző számmal érkezik a Fővárosi Nagycirkusz porondjára: az egyik műsorszám főszereplői az ember leghűségesebb társai: Jennifer Saabel együtt nevelkedett elbűvölő husky és szamojéd kutyáikkal, így jobban érti a nyelvüket, mint bárki más. Ezt a varázslatos produkciót mély bizalom és harmónia szövi át, érzékenyen egymásba keverve a szeretet melegét és a tél hűvös varázsát.
A család másik produkciójában felkavarják a lassan szállingózó hópelyhek nyugalmát és egy nyüzsgő édességbolt cukorkavalkádjába csábítanak el minket, ahol egy lábzsonglőrmutatvány során kapkodhatunk a levegőben röpködő finomságok után. Pontosság, dinamika és játékosság – a szánkban érezzük a cukorkák ízét!
Eötvös Christofer a cirkuszművészetben nemzetközileg is ismert és elismert Eötvös-dinasztia nyolcadik generációs leszármazottja. Ötéves kora óta csillogtatja örökölt tehetségét a porondon, kezdetben kisebb jelenetekben, majd első önálló produkciójával gömbön egyensúlyozással. Később a bűvészet és az illúziók világa ragadta magával, és tökéletesre fejlesztette a kézügyesség és a szemfényvesztés művészetét. Az ifjú mágus sorra nyűgözi le a közönséget az európai cirkuszokban.
Ifjú tehetségekből valóban nincs hiány a Fővárosi Nagycirkusz karácsonyi műsorában. Szlavkovszki Zsolt szintén káprázatos produkcióval lép a porondra. Hétéves kora óta elkötelezetten foglalkozik sportakrobatikával, de az aktív sportélet mellett hamar elvarázsolta a cirkusz világa. Hamar felfigyeltek kivételes képességeire, amelynek köszönhetően nemcsak hazai, hanem nemzetközi szinten is egyre nagyobb elismerést szerzett magának. Produkcióiban az erő, a dinamika és az elegancia harmonikus egysége olyan magával ragadó mozgásvilágot teremt, amely felejthetetlen élményt nyújt a közönségnek.
A két csodaszép artistaművész, a „The Anna’s” tagjai: Kocsaslijszki Panna, Györe Nóra és Stepanian Anna a Baross Imre Artista- és Előadó-művészeti Akadémia növendékei, Vincze Tünde szakmai vezetésével bontakoztatták ki tehetségüket. Kitartó munkájuk és szakmai fejlődésük gyümölcseként lenyűgöző produkciókkal rukkolnak elő, hogy a levegőben ragyogjanak, akár a hópelyheken megcsillanó napsugarak – így lesz ez a most is.
Az ünnepek idején sok az intézni való, no de mindig adott a kérdés: vajon milyen ruhát vegyünk fel? Eötvös Krisztina és Richter Szebasztián gyorsöltöző számukban megmutatják, hogyan is kell ezt profin csinálni! A két világhírű magyar cirkuszi dinasztia sokadik generációs művészei előadásainak kiemelkedő művészi értéke nemcsak kivételes előadóművészi tehetségükben rejlik, hanem abban is, ahogyan kifinomult esztétikai érzékkel teremtenek lenyűgöző vizuális élményt a közönség számára.
Persze az ünnep mit sem ér szívből jövő, felhőtlen kacagás nélkül! Kenneth Huesca garantáltan mosolyt csal az arcunkra. A híres olasz cirkuszdinasztia negyedik generációs művésze hatévesen állt először színpadra nagyapja oldalán, majd tizenhat évesen apjának köszönhetően ismerte meg a hasbeszélés művészetének titkait és tudományát. Sok gyakorlással töltött év alatt egy egyedi és innovatív elemeket tartalmazó, saját személyiségéből építkező kreatív stílust fejlesztett ki. Több mint egy évnyi intenzív felkészülés, napi szintű komoly edzések, aprólékos finomítások és tökéletesítések eredményeként megszületett egy olyan kiemelkedő színvonalú artistaszám, amely hatalmas sikereket arat világszerte.
Kínai rap? Nálunk ilyen is van! Hiszen a cirkusz az a művészeti ág, ahol nyitottak vagyunk a más népek kultúrájára, legyen a évszázadok alatt felhalmozódott tradíció vagy a kortárs popkultúra alkotásai. Itt aztán minden a feje tetejére áll! A Kung Fu Boys akrobatikus fejegyensúlyozó produkcióját nemcsak a közönség imádja, hanem a cirkuszi szakma is.
Igazi egzotikum a Távol-Keletről érkező lánycsoport. A Jining Acrobatic Troupe két különleges műsorszámot mutat be, amelyekben ötvözik a hagyományos kínai akrobatikus mutatványokat más előadóművészeti műfajok elemeivel: produkciójuk kulcsa az egyensúly és a csapatmunka tökéletessége. Előadásukban a statikusság és a dinamizmus folyamatos váltakozásában rejlik a varázslat. Mozdulataik összhangja olyan, mintha együtt lélegeznének, csak így képesek az egyre nehezebb trükköket hibátlanul és nagyon magas színvonalú művészi esztétikával bemutatni.
Az előadásban közreműködik a Fővárosi Nagycirkusz balettkara, tánckarvezető: Fejes Kitty, illetve a műsor szinte valamennyi produkcióját élő zenével kísérő zenekar, zenekarvezető: Szakál László. Első alkalommal lép a Fővárosi Nagycirkusz porondjára Magyarország első légtánckara is Vincze Tünde műfajteremtő koreográfiáival. A csodálatos kosztümök Martonosi Attila munkáját dicsérik. Az előadás dramaturgja Pál Dániel Levente volt. Az előadás konferansziéi: Köllő Babett és Maka Gyula, énekesnő: Gábor Anita.
A varázslat október 19-én este elkezdődött! Miben rejlik a titok? A válasz egyszerűbb, mint gondolnánk, csak figyeljünk jól és nyissuk ki a szívünket. A varázslat ott lesz, igen, ott a lelkünkben! Nekünk, nézőknek nincs más dolgunk, mint átadni magunkat az ünnepi hangulatnak. Hiszünk abban, hogy a karácsony megint fehér lesz: hogy a sűrű hóesésben varázspálcánkkal a friss hóba majd együtt írjuk bele a világot megváltoztató varázsszavakat! Találkozzunk estéről-estére, hogy együtt élhessük át a csodát a Fővárosi Nagycirkuszban!
Recommended Posts
ELINDULT A CIRKUSZFESZTIVÁL MONTE-CARLÓBAN
2025.01.18.